REGISTRUOTIS

2017-06-29 08:37 BIJŪNŲ ŠVENTĖ ŠNIŪRAIČIUOSE (0)

 Tradiciškai birželio 16 d. Šniūraičiuose buvo švenčiama ,,Bijūnų šventė“. Nuo 16 val. Radviliškio seniūnijos jaunimui buvo suorganizuotos ,,burbolo“ varžybos, kurių pravedimui ir organizavimui asociacija ,,Šniūraičių bendruomenė“ finansavimą gavo laimėjus konkursą pagal Kūno kultūros ir sporto projektų ,,Sportuojanti bendruomenė“ programą. Varžybose geriausiai pasirodė Miežaičių bendruomenės jaunimas.

  Nuo 19 val. šventė persikėlė į vasaros estradą. Iškilmingam bendruomenės vėliavos pakėlimui buvo suteikta garbė- vyriausiai bendruomenės narei Onutei Muraulienei ir jauniausiam nariui Deividui Rimkui. Kadangi Šniūraičių bendruomenė šventė ne tik tradicinę šventę, bet ir bendruomenės dešimtmetį, ją pasveikinti atvyko  Radviliškio administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, pavaduojanti Radviliškio seniūnijos seniūną Virginija Balinskienė, Mankiškių, Daugėlaičių, Miežaičių, Karčemų, Voskonių bendruomenių atstovai. Visus svečius pasitiko jungtinė Šniūraičių senjorų ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleivių kapela.,, Bijūnų  šventė „(Antaninės) yra siejama su šienapjūte, tad Šniūraičių kaimo Antanams teko dalgiais išpjauti ,, pirmąsias pradalges“ ir taip paskelbti šienapjūtės pradžią.

  Asociacijos  ,,Šniūraičių bendruomenė“ pirmininkė Audronė Motiejūnienė pasidžiaugė bendruomenės nuveiktais darbais, padėkojo aktyviausiems bendruomenės nariams: Fiodorui Jančenkovui, Algiui Meškoniui, Arūnui Mažuliui, Jonui Lukošiui, Genutei Červinskienei ir Laimai Mataitienei .

Šventės metu asociacijos iniciatyva bendruomenės namų kieme buvo atidengta išnykusių kaimų vardų išsaugojimui kelrodė, kurią sukūrė patys bendruomenės nariai.

Šniūraičių bendruomenės seniūnaitė Laima Mataitienė įteikė atminimo dovanas ir padėkojo gražiai besitvarkančių savo gyvenamosios vietos aplinką šeimininkams: Aldonai ir Petrui Latonams, Romai ir Rimui Monkevičiams,  Liudui, Žydrūnui ir Rasai Lukoševičiams, Vaidui ir Ingai Šimaičiams, Rimai ir Nerijui Šiukštoms, Onutei, Dianai ir Robertui Murauliams, Reginai ir Algirdui Nekrašams, Genutei Švedarauskienei, Tatjanai Ilikienei, Galinai ir Vladimirui Karotyš, Danguolei ir Virgilijui Petrauskams, Danutei ir Rimui Demenčiams, bei Uljanijai Elenauskienei.

Visus šventės dalyvius iki vėlumos linksmino ,,Bendraminčiai“ (Šniūraičiai), ,,Aukso žuvys“(Šiauliai) , ,,Seni pažįstami“ (Radviliškis), bei Šiaulių Sauliaus Sondeckio gimnazijos akordeonistai.

Šventės organizavimui asociacija ,,Šniūraičių bendruomenė“ laimėjusi projektą finansavimą gavo iš Žemės ūkio ministerijos.Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?