REGISTRUOTIS

2014-05-21 11:35 Poezijos pavasarėlio šventė (0)

Gegužės viduryje, per patį sodų žydėjimą, žalumoje paskendusiame Adomynės dvare vyksta tradicinė šventė „Prisijaukinkime poezijos paukštę“. Šiais metais laisvalaikio centras, kaimo bendruomenė ir mokykla į poezijos pavasarėlį sukvietė kūrėjus jau vienuoliktą kartą. Prisidėjo ir bibliotekininkė Egidija Namiejūnienė, paruošusi kupiškėnų autorių knygų parodėlę.

Jaukioje dvaro verandoje vykusį renginį pradėjo Adomynės laisvalaikio centro moterų ansamblis „Aluotėlė“ su vadove Vaiva Mališauskiene – labai pritiko ir visus svajingai nuteikė daina apie seną dvarą ir jo parką. Šventės vedėja, Adomynės kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė Kristijono Donelaičio žodžiais visus sveikino sulaukus pavasario ir su greitai ateinančia vasara, paskaitė keletą buvusios mokinės Ievos Tučiutės eilėraščių ir kvietė visus laisvai bendrauti, paskaityti, padainuoti.

Savo kūrybą pristatė „Lėvens balsų“ klubo literatės Regina Baltrūnienė, Eugenija Katauskienė, Milda Eleonora Vaižmužienė ir Vida Kaulakienė. Keletą eilėraščių apie šiandienos gyvenimo realijas paskaitė Genovaitė Golubeva iš Alizavos, visai kitokią poeziją pristatė svėdasiškė Aldona Širvinskienė, o šeimininkams šį kartą atstovavo mokytoja Danutė Vizbarienė. Juodpėnietė Rita Liogienė papasakojo apie įsimintiną dar vaikystėje vykusį susitikimą su poete Janina Degutyte, paskaitė Jono Mačiukevičiaus eilėraštį ir keletą savo miniatiūrų.

Visi liko sužavėti Almantu Kunskiu iš Lukonių – berniukas labai įtaigiai paskaitė ištrauką iš Juozo Baltušio „Sakmės apie Juzą“ ir kupiškėnišką pasakojimą „Unt sveikotos“. Dainavo Alizavos kultūros namų režisierė Jolanta Užusinienė.
Visi šventės svečiai gavo dovanų po originalią užrašų knygelę su palinkėjimu, kad į kitų metų poezijos pavasarėlį ją atsivežtų pilną prirašytą naujų eilėraščių.

Lina MATIUKAITĖLietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?