REGISTRUOTIS

2019-11-22 18:02 PROJEKTAI SKATINA METAMORFOZES (0)

 PROJEKTAI SKATINA METAMORFOZES

 

Jau keletą metų vykdomo projekto metu bendruomeniškiai mokėsi floristikos meno subtilybių, „tapė“ paveikslus iš vilnos, veldami šlepetes gilinosi į veltų gaminių atsiradimo ištakas ir jų gamybos technikas, savo rankomis šildė molį lipindami keramikos gaminius, nėrė krepšelius iš virvių, vadovaujami profesionalaus dizainerio, kūrė virtuvės tekstilės gaminių seriją. 

Šio projektų ciklo pradžių pradžia buvo idėja ugdyti bendruomenės narių verslumo gebėjimus puoselėjant amatų tradicijas, spręsti ekonomines problemas suburiant vietos gyventojus bendrai veiklai. Paprastai tariant, rudenį mokomės, žiemą gaminame, o vasarą parduodame mugėse. Nauda keleriopa: mes bendraujame, išmokstame vis ko nors nauja, kuriame, džiaugiamės, dalinamės ir šiek tiek užsidirbame.

Šių metų mokslai – siūtų lėlių gamyba. Kaip vaikiška ir paprasta viskas atrodė iki atėjimo į užsiėmimą... Tekstilinių rankų darbo lėlių kūrėja Aušra Gutauskienė specialiai kūrybinėms dirbtuvėms sukūrė lėlę, kurią mokymų dalyvės turėjo tiesiog „padauginti“. Ši technologija pasirodė esanti viena iš sudėtingesnių. Lėlės gamyba – be galo kruopštus ir nepaprastai daug laiko reikalaujantis kūrybinis darbas. Rezultatas netikėtas – pasiūtos lėlės visiškai skirtingos ir kiekviena savaip graži! Pertraukėlių metu diskutavome apie naujai atgyjantį lėlininko amatą, nematomąją jo pusę, apie šio amato perspektyvas ir galimybes.

Labai smagu, kad kartu su brandaus amžiaus moterimis į kūrybines dirbtuves atėjo ir Svėdasų krašto jaunimas. Įvyko neįtikėtinas kartų suartėjimas: vyresniosios mokė jaunesniąsias  siūti paslėptą ar kitokią „gurią“ siūlę bei užmegzti nematomą mazgą, o jaunesniosios pasakojo, kur galima įsigyti tekstilės dažų, klijų ar kitokių reikmenų. Vyko tikra metamorfozė: medžiagų gabalai virto lėlėmis, skirtingų kartų moterys – draugėmis.

Belieka pakviesti Kosto Kubilinsko žodžiais „Aplankytum, pamatytum, / Kokią lėlę aš turiu...“ į Svėdasuose pasiūtų lėlių fotosesiją.

Asociacijos lėšos, gautos už mugėse parduotas lėles, bus panaudotos tolimesnėms veikloms, susijusioms su vietos gyventojų gerove, verslumo skatinimu.

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?