REGISTRUOTIS

2014-05-19 21:26 Rudaminos centro orientavimosi sporto klubas (0)

Rudaminos seniūnijos bendruomenės centras parengė projektą «Rudaminos seniūnijos bendruomeniškumo skatinimas».

Buvo laimėtas konkursas ir gautas projekto finansavimas. Iš gautų lėšų yra įsigyta orientavimosi sporto įranga, žemėlapiai, kvalifikuotos įmonės «Tengris»  paslaugos skirtos orientavimosi sporto trenerių apmokymui, treniruočių vedimui ir varžybų organizavimui. Yra sukuriamas neformalus orientavimosi sporto klubas.

Treniruotės vyksta viena karta į savaitę trečiadieniais.

Renkamės prie F. Ruščico gimnazijos 16 val.

Treniruotės vyksta miške už Totorinės kaimo (Petešos miškas). Taip pat treniruotės gili būti vedamos ir Rudaminos gyvenvietėje.

Maloniai kviečiame dalyvauti visus Rudaminos seniūnijos gyventojus ir jų svečius.

 

Kas yra orientavimosi sportas:

Orientavimosi sportas – sporto šaka, kurioje sportininkai naudodamiesi žemėlapiu ir kompasu turi kuo greičiau pasiekti žemėlapyje pažymėtus ir vietovėje esančius kontrolinius punktus (KP).

Gyliau susipažint galima internet svetainėje: http://lt.wikipedia.org/wiki/Orientavimosi_sportas

Bendras aprašymas:

Varžybų trasa skirta nustatyti dalyvių gebėjimą koncentruotis, orientuotis ir greitai įveikti atstumus tarp kontrolinių punktų. Geras fizinis pasirengimas yra būtinas, norint pasiekti aukštų rezultatų tarptautinėse varžybose ir elito grupėje. Norint suvienodinti sportininkams sąlygas, žemėlapiai įteikiami tik, kai jie startuoja. Kai sportininkų ne pernelyg daug, jie išleidžiami vienodais laiko intervalais vienas po kito. Aukšto rango varžybose įrengiamos uždaro starto arba uždaro finišo zonos („gardai“), kurios veikia tol, kol startuoja paskutinysis dalyvis.

 Orientavimosi sportas –ne vien bėgimas. Tai miško šachmatai, kurie pakeri ir jauną, ir vyresnio amžiaus žmogų. Tai sporto šaka jūsų kūnui, protui ir sielai. Čia nėra žiūrovų. Aplink tik miškas ir tokie patys žaliųjų trasų entuziastai, neakivaizdžiai kovoje sprendžiantys, kuris pajėgesnis. Jei vienas mikliau bėga, tai kitas gal geriau orientuojasi. O laimi tas, kuris sklandžiausiai suderina mintį su greičiu.

Miško grožis, grynas oras, fizinė iškrova, teigiamos emocijos – štai kas laukia stojusio į startą. Pabandyk ir įsitikinsi. Renginiuose gali dalyvauti bet kokio amžiaus ir pasirengimo žmonės. Pagal tai dalyviai skirstomi į atitinkamas grupes, todėl kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamas trasas.

Informaciją apie klubo veikla galima surasti Rudaminos seniūnijos bendruomenės centras interneto mini svetainėje:http://www.bendruomenes.lt/svetaine/rudaminacentras F. Ruščico gimnazijos: http://www.ruscico.vilniausr.lm.lt, įmonės "Tengris":  http://www.tengris.lt interneto svetainėse.

 

Klubo organizacinė grupė.

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?