REGISTRUOTIS

2013-06-27 20:27 Švedriškės seminarai (0)

 Yra tokia krikščioniško socialinio mokymo lakoniška, bet gili mintis: "Veikla be žinojimo akla, o žinojimas be meilės nevaisingas. Ji teigia, kad visapusiškas žmogaus vystymasis apima ne tik materialinę, bet kartu ir dvasinę  sritį, sąžinės ryšį su protu. Tai reiškia, kad šiuolaikinių problemų, kurios kyla iš vidaus ir iš išorės žinojimas, supratimas, ir pastangos išmintingai su jomis susidoroti yra svarbi, gal būt prioritetinė, bendruomenių veikla. 

Todėl mes įsteigėme nuolat veikiantį "Švedriškės seminarą". Jo tikslas - bendro gėrio ir bendrystės ugdymas aukštųjų vertybių pagrindu. Čia mes bandome paprastais samprotavimais svarstyti sudėtingas problemas. 

Per seminaro gyvavimo laiką buvo diskutuojama apie tai, kas yra gėris ir blogis, apie gyvenimo prasmę, apie ekonominės krizės moralinius pagrindus, apie meilės tiesoje pėdsakus kun, Antano Juškos, ilgus metus tarnavusio Švedriškėje, knygoje "Mano žemiška kelionė",apie aukštaitiškas tarmes susitikime su rašytoju Romualdu Šimkūnu , buvo apvalus stalas su iun. Kęstučiu Palepšiu apie pašaukimą kasdienybę ir amžinybę ir kitos temos.

Patirtis rodo, kad tokie seminarai, pokalbiai, kad ir sudėtingom temom, kur ne visi pajėgūs lygiaverčiai dalyvauti, palieka ugdančius pėdsakus žmonių sąmonėje.

 

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?