REGISTRUOTIS

2011-07-13 13:15 Taujėnų mėgėjų teatras festivalyje „Karosynė – 2011“ (0)

Liepos 2 d. Taujėnų mėgėjų teatras ,,Bičiuliai“ dalyvavo respublikiniame teatrų festivalyje „Karosynė - 2011", kuris vyko  kompozitoriaus J. Karoso sodyboje Spraguičio kaime (Anykščių r.), o jį organizavo Leliūnų (Utenos r.) kultūros centras.

Spraguičio kaime, tarp Leliūnų-Gaidamiškių ir Leliūnų-Trumbatiškio kelių, yra paminklinė vieta - Juozo ir Vytauto Karosų gimtoji sodyba. Festivalis vyko atstatytuose sodybos pastatuose (dviejų galų pirkia, svirnas, tvartas ir kluonas). Dalyvavo mėgėjų teatrai iš Utenos, Viešintų (Anykščių r.), Livani (Latvija). Spektaklį parodė ir patys leliūniečiai.

Taujėniškiai žiūrovams parodė vaidinimą - Daivos Čepauskaitės ,,Pupas“, kuriame vaidino Ona Krikštaponienė ir Vidmantas Krikštaponis, režisierė Laima Jančiauskaitė. Spektaklis šiltai sutiktas žiūrovų. Alfonso vaidmens atlikėjas Vidmantas Krikštaponis pelnė geriausio vyro vaidmens nominaciją.

Šventės dalyviams ir svečiams buvo organizuota ekskursija į Vytauto Valiušio keramikos muziejų Leliūnuose. Muziejus atidarytas 2001 m. buvusios Leliūnų mokyklos antrame aukšte.
Muziejaus įkūrimo iniciatorius – menininkas ir verslininkas Vytautas Valiušis.
Muziejuje įrengta edukacinė klasė, parodų ir konferencijų salės, rengiamos ekspozicijos.
Muziejaus rinkinyje sukaupti senosios ir naujosios keramikos pavyzdžiai, etnografiniai eksponatai. Ekspozicijų salėse rodoma apie 700 autentiškų senosios keramikos pavyzdžių. Tai - čerpės, puodai ir puodeliai, puodynės, puošnūs ąsočiai ir kt. Šalia jų eksponuojami nauji keramikos kūriniai, etnografiniai eksponatai.
Seniausiems išlikusiems, iki šiol nesudaužytiems moliniams indams iki 200 metų. Tačiau daugiausia eksponatų - XX a. pirmųjų dešimtmečių puodžių darbo. Vieni puodai ir ąsočiai sudėti į indaują, kiti puikuojasi ant lentynų, puošnūs ąsočiai sukabinti, sumauti ant šakočių ar net ant akėčių. Keliose buvusios mokyklos klasėse tarp keramikos indų gausu ir kitokių buities reikmenų: medžio, metalo, stiklo gaminių.

Taujėnų teatras į namus parsivežė Vytauto Valiušio pagamintą ąsotį kaip prisiminimą apie apsilankymą keramikos muziejuje.

Pasisvečiavę pas leliūniškius, 2012 metais Taujėnų teatras lauks Leliūnų mėgėjų teatro ,,Le Liūnė“ šeštajame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje ,,Prie dvaro“ Taujėnuose.

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?