REGISTRUOTIS

2013-07-31 17:49 Valstybės dienos paminėjimas (0)

 Liepos 6-ąją švenčiame pirmojo suvienytos Lietuvos valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę - Valstybės dieną. Tai buvo asmenybė pranokusi savo epochą politine strategija, mentalitetu, dvasine jėga. 

Pažymėti šios šventės Švedriškės aikštėje, prie Valstybės vėliavos susirinko vietos gyventojai bei kažkada jaunystėje, kaip paukščiai, išskridę iš tėviškės į miestus semtis mokslų, ieškoti darbų, dabar sugrįžtantys į savo tęvų namus su norais atgaivinti praeitį, paminėti šventes, pabendrauti vieni su kitais kraštiečiai bei atvykę svečiai.

Kunigas Egidijus Vijeikis pasveikino visus su Valstybės diena, papasakojo apie Lietuvos istorinę praeitį, apie šios šventės istorinė reikšmę. Jonas Biržinis, bendruomenės Valdybos narys, priminė apie Lietuvos ir jos žmonių nueitą sunkų ir vingiuotą kelią.

21val. sugiedojome Valstybės himną, nugriaudėjo fejerverkas pažerdamas danguje daugybė įvairiaspalvių liepsnelių. Pasklido gražios lietuviškos dainos, kurių aidas nusklido per ežerus ir pušynus, kėlėme taures šampano už Tautos ateitį, žmonių draugystę ir meilę.

Tokios šventės rodo, kad galime susitelkti, susiburti ir mūsų bendraminčių vis daugėja,

                                                           Janina Okunevičienė

 Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?