REGISTRUOTIS

2013-09-25 15:55 Visuomenės saugumo akcija „Už saugų ir linksmą skaudviliškį” (0)

 Rugsėjo 14 dieną Skaudvilės miesto šventė – mugė 2013 turėjo prasidėti bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ planuota Visuomenės saugumo ir policijos akcija „Būk saugus“, tačiau ji peraugo į Visuomenės saugumo akciją „Už saugų ir linksmą skaudviliškį”. Šioje akcijoje mielai sutiko dalyvauti Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susiekimo ministerijos atstovai. 


Nors šeštadienį dangus vis gąsdino lietumi, žmones į aikštę viliojo gausios priešgaisrinės, valstybės sienos apsaugos tarnybos bei policijos pajėgos. Daug dėmesio sulaukė Lietuvos kelių direkcijos prie Susiekimo ministerijos atgabenti Saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginiai.


Kol atvykusios tarnybos ruošėsi prisistatymui, visus susirinkusius sveikino šio renginio vedėjai Zita Jurevičienė ir Pranas Dirginčius, bendruomenės pirmininkas Vidas Bičkus, šokių klubo Amadeus šokėjos ir specialiai šiai šventei sukurtos autorinės dainos atlikėjas, Artūras Maurius.


Seniūnijos kieme savo gebėjimus demonstravo jaunieji dailininkai - čia rengtas vaikų piešinių ant asfalto konkursas saugumo tema. Konkurse dalyvavę vaikai paskatinti atšvaitais, liemenėmis, knygutėmis ir saldumynais.


Skaudviliškių dėmesį traukė ugniagesiai-gelbėtojai, kurie ne tik gesina gaisrus, bet ir atlieka gelbėjimo darbus autoavarijose ir kitose ekstremaliose situacijose. Tą vakarą specialia įranga buvo pademonstruota situacija - imituojanti žmonių išlaisvinimą iš automobilio po įvykusios avarijos. Lengvajam automobiliui buvo nukirptas stogas.


Akcijos dalyviai padrąsinti Tauragės AVPK viršininko Remigijaus Rudmino - noriai sėdo į policijos automobilius, uždavinėjo daug įvairių klausimų, domėjosi atvežta įranga. Buvo išbandyti garsiniai ir šviesos signalai, apžiūrėti greičio matavimo prietaisai bei priverstinio stabdymo juosta , kitaip vadinama ,,ežys“. Vaikučius ir suaugusius džiugino Lietuvos policijos simbolis - šuniukas Amsis, kuris dalino balionus, bendravo su jauniausiais šventės dalyviais.


Skaudviliškiai taip pat galėjo įsitikinti, kad mūsų visų saugumą užtikrina ne viena tarnyba, ne tik pareigūnai žmonės, galinga technika, bet ir gyvūnai. Valstybės sienos apsaugos pareigūnai papasakojo ir trumpai pademonstravo ką sugeba jų keturkojai draugai.


Saugumo akciją vainikavo jaunimo klubo „Skaudvilspektras“ paskelbta viktorina apie saugų elgesį gatvėje. Dvi komandos atsakinėjo į vedėjų užduodamus klausimus. Ar teisingai į juos atsakyta, padėjo išsiaiškinti policijos simbolis, šuniukas Amsis. Viktorinos dalyviai, kaip ir dauguma tą vakarą buvusių skaudviliškių bei svečių, buvo apdovanoti informaciniais lankstinukais, šviesą atspindinčiomis priemonėmis, kurias dovanojo Lietuvos kelių direkcija prie Susiekimo ministerijos bei VĮ Tauragės regiono keliai.


Renginys baigėsi grupės „Parkas“ iš Kauno, charizmatiškosios dainininkės Vitalijos Katunskytės koncertais bei dangų nutvieskusiais fejerverkais. 


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10201814194456994&type=1&l=e61781aa0f 

http://www.tvk.lt/index.php?m=1&nid=3420

 

Bendruomenė „Skaudvilės kraštas“Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?