REGISTRUOTIS

2013-11-18 14:12 VšĮ "Skudutiškio akademija" kviečia į diskusiją apie mūsų visų vaidmenį stiprinant šeimos emocinį klimatą, psichikos sveikatą (0)

SkudutiskioAkademija

Skudutiškio akademija Utenos regione kuria ir vykdo edukacines šeimų palaikymo programas nuo 1995 metų. Organizacijos darbuotojai ir savanoriai kviečia bendruomenes, pilietinės visuomenės organizacijas (NVO), aktyvius ir kuriančius šalies piliečius virtualiai diskusijai apie mūsų visų vaidmenį stiprinant šeimos emocinį klimatą, psichikos sveikatą, bendruomenės pagalbą šeimai. Tai itin svarbu, nes šalyje vyrauja negatyvi bendra visuomenės atmosfera, skatinanti pesimizmą, abejingumą. Iš to kyla apatija, savižudybės, didėja emigracijos mastai. Statistika rodo, kad nuolat daugėja ir vaikų psichikos sveikatos sutrikimų. Beje, tai tampa sunkiai pakeliama našta sveikatos priežiūros sistemai ir šalies ekonomikai. Tokia skaudi Lietuvos situacija kyla iš vaiko teisių nepaisymo, nedėmesingumo šeimai. Čia dar daug turėtų nuveikti mūsų valdžios institucijos, kuriančios ir tobulinančios šeimos ir vaiko gerovės strategiją. Šių problemų sprendimus gali paveikti ir bendruomenių organizacijos.

Būtume dėkingi jeigu atsilieptumėte į mūsų kvietimą diskutuoti, kartu apsvarstyti pilietinių visuomenės organizacijų (NVO) bendradarbiavimo galimybes stiprinant šeimos sveikatos emocinį klimatą, sprendžiant skaudžiausias vaiko teisių problemas. Ypatingai svarbu pasidalinti turima patirtimi. Lauktume gerosios patirties iš bendruomenių, kuriose plėtojamos viltį teikiančios programos. Dalinkimės patirtimi, idėjomis apie tai, kaip bendruomenėse šeimos susiburia drauge bendriems darbams, edukacinėms meno ar sporto terapijos programoms. Prasminga apjungti visų bendras pastangas gerinti rizikos sąlygomis gyvenančių šeimų savigarbą, teikti pagalbą jų artimiesiems, siekiantiems spręsti savo problemas bei išsiugdyti reikiamus gebėjimus.

KONFERENCIJOS „PSICHIKOS SVEIKATOS UGDYMAS ŠEIMOJE IR BENDRUOMENĖJE“ ATASKAITA VšĮ Skudutiškio akademija 2013 m. rugsėjo 5-6 d. surengė tarptautinę konferenciją Vilniuje ir Utenoje. Konferencijos tikslas - atkreipti dėmesį į nevyriausybinio sektoriaus vaidmenį stiprinant šeimos psichikos sveikatą, apsvarstyti tarpsektorinio bendradarbiavimo psichikos sveikatos stiprinimo srityje galimybes ir problemas, pasidalinti gerąja patirtimi.

Konferencijos ataskaita word formatu: http://www.bendruomenes.lt/files/Konferencijos_ataskaita.doc

Siūloma tema diskutuojame bendruomenių portalo diskusijų forume: http://www.bendruomenes.lt/forumas/post/14

Laukiame visų jūsų nuomonių ir minčių.

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?