REGISTRUOTIS

2013-08-27 09:55 Duris atvėrė Kražių kolegijos rezidencija (0)

kraziai1253

Kūrybinės rezidencijos – įprastas reiškinys šiuolaikinio meno pasaulyje. Rezidencija, tai užsienio menininkų susibūrimas, kuris tampa vietinio kultūrinio, ir socialinio gyvenimo dalimi, rezidentai prisijungia prie regiono meninių iniciatyvų ir kultūrinių institucijų veiklos palikdami ryškų pėdsaką vietos kultūros terpėje. Daugelis rezidencijų įsikūrusios atokiose vietovėse ir supamos įspūdingo grožio gamtos.

Jau keletą metų ir Lietuvoje veikia aukšto lygio tarptautinį bendradarbiavimą skatinančios kūrybinės rezidencijos. Nuskambėjus paskutiniams aštuntojo Kražių festivalio akordams, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre duris atveria Kražių kolegijos rezidencija. Tai tarptautinė menininkų rezidencija, į kurią mėnesiui ar keliems atvyks dirbti menininkų iš kitų šalių. Moderni Kražių kolegijos rezidencija išsiskiria unikaliu miestelio kraštovaizdžiu bei istorija. Čia atvykę menininkai gali įsikurti jaukiose XVII a. jėzuitų celėse, bendrauti, naudotis kūrybai skirta garso aparatūra ir grožėtis gamtos vaizdais .

Kražių kolegijos rezidencija specializuojasi teatro, muzikos, literatūros ir vaizduojamosios dailės srityse. Jos programa siekiama skatinti kritinę mintį, kūrybiškumą, inovatyvumą bei menininkų bendradarbiavimą. Pagrindiniai rezidencijos tikslai: atverti Kražius menininkams, kaip erdvę skirtą kūrybai, darbui ir poilsiui, inicijuoti ilgalaikius Kražių ir Lietuvos bei užsienio meno scenos ryšius, skatinti meno edukacijos inovacijas bei kūrėjų, dirbančių su muzikiniu teatru ir opera bendradarbiavimą, puoselėti operos kultūrą.

Kolegijoje reziduojantys menininkai taip pat kviečiami prisijungti prie Kražių kultūros ir švietimo institucijų veiklos, organizuojant visų institucijų bendrą atvirą studijos dieną bei kūrybines dirbtuves. Iš kiekvieno ateityje vyksiančio projekto tikimasi sulaukti meninio tyrimo, akivaizdaus mokymosi ir žinių perdavimo. Rengdama šį projektą Kražių kolegijos rezidencija bendradarbiauja su VšĮ „Baltijos kamerinis operos teatras“. Projekto kuratoriai – Lina Mikalajūnaitė ir Jonas Sakalauskas. Projektą remia LR Kultūros ministerija.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?