REGISTRUOTIS

2017-06-20 13:51 Išradingumo skaistgiriečiams nestinga (0)

Vida

 

Šeštadienio popietė. Uolyno kalno papėdėje vorele rikiuojasi mašinos, nuo jų neatsilieka dviratininkai iš tolo šviečiantys ryškespalvėmis liemenėmis. Iš beržyno padvelkia laužo dūmeliu ir puode kliuksinčio viralu. Prie amžinai augančių grybų įsitaisojaunos mergaičiukės su apyrankėmis. Susipažystame, suvalkietės vasarojančios pas senelius pačios pasigamino apyrankes, nusibodo tad ir atskubėjo į blusturgį gal parduos, gal įkeis. Greta simpatiška moteris ant pievos patiesia visą tuntą rankinių, piniginių,bliuzelių. Vaikams nusibodo, kiek čia gali kaupti palėpėse, šiandien gera proga bent dalį atsivežto turto perleisti naujiems šeimininkams- atvirauja ji. Vienuose karučiuose basučių kokių tik širdis geidžia,žurnalų, informacinių leidinukų, kituose sendaikčių kuriais naudojosi dar mūsų seneliai ir proseneliai, gėlėms stalelių. Radome ir namų apyvokos daiktų ir šaukštelių, senovinių dar ano šimtmečio kalendorių su naudingais patarimais.Dailių suknelių, skraisčių. Vaikų džiaugsmui racijos. Įsidėjai baterijas ir kalbėkis per atstumą.Jolita Bilkevičienė su seseria Adolfina, Liubovė Šležas, Virgina Jakutienė, Angelija Gasparavičienė,Bronė Liucveikienė ir daugelis kitų moterų po mažesnį ar didesnį rakandėlį, drabužėlį į blusturgį atsinešė. Išradingos tos Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė,, moterys, neįgaliųjų padalinio nariai. Blusturgis Skaistgiryje naujiena sukvietęs ne vieną dešimtį miestelio gyventojų ir svečių.tikra laimė nusišypsojo verslininkui Jonui Šlipaičiui įsigijusiam sendaikčių užsimbolinę kainą kuriais naudojosi mūsų senoliai. Apžiūrėję mažmožius, kas ką suderėjęs, kas įsigijęs smalsumo vedini suko prie ant pievelės įsikūrusio ilgamečio ugniagesio Augustino Jasočiokuris atsivežė Skaistgirio savanorių ugnagesių relikvijų. Pirkti jų nebuvo kam, nes tokios valiutos niekas neturėjo. Pasidžiaugė ugniagesių šalmais,pasuko senovinio rankinio signalo rankeną, pamėgino savo jėgas prie vandens pompos ir žinoma senoji karta prisiminė kaipjie jaunystėje skubėdavęį gaisrą jo gesinti.istorija yra istorija, jai nupirkti nėra kainos. Užvirė pokalbiai apie muziejaus kūrimą neišleidžiant savo krašto istorinių daiktų kitur. Kągali žinoti gal išauš ir muziejaus rytas.

Ant kalniuko, beržų pavėsyje laužą kūreno ir katile akmenėlio sriubą virė saugios kaimynystės ,,Sodnas,, vadovas Alius Macis. Paskaitę skelbimus, kiekvienas ateidamas prie kunkuliuojančio katilo po šapelį gardumyno tiesė.Kas morkų, kas pupelių, kruopų, bulvių, prieskonių, kepintos mėsos. Pūstelėjo vėjelis sriubos kvapas viliote viliojo. Pats kantriausias ir išrankiausias neatsispyrėpagundai neparagauti akmens sriubos. Oi gardi sriubelė, kas per anksti namo iųskubėjo turbūt gailėjosi išgirdę iš bičiulių apie neapsakomo skonio sriubą. Pasirodoir iš akmens galima išvirti skanią sriubą.Išvalgius sriubą, akmuo buvo perduotas kitam miestelio kvartalui tarsi simbolis bendrystei. Taip iki rudens šalnų akmuo vis keliaus iš vieno kvartalo į kitą, iš vieno kaimo į kitą. Paprastas lauko akmenėlis įrodė šeštadienio popietę kiek daug jis gali – tiesiog subūrė draugėn miestelio gyventojus ir svečius.

Tą dieną gimtinėn sugrįžęs Raseinių policijos komisariato komisaras Marijus Macis irgi neaplenkė Uolyno papėdėje vykusio džiugaus suėjimo. Jis priminėsusirinkusiems apie eismo saugumą. Pasak jo vasara toks metas, kai keliuose pasipila dviratininkai, vaikai, senyvo amžiaus žmonės važinėja patogia keturate susisiekimo priemone. Tad reikia būti dėmesingiems vieni kitiems, o tamsiu paros metu nepamiršti atšvaaito, liemenės ar žibinto. Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė,, moterys dalyvauja respublikiniame projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse,, ir jos šią popietę neturintiems dovanjo atšvaitus,liemenes, ir kitas priemones eismo saugumui užtikrinti. Tik bendraudami randame daugelio problemų sprendimo būdų,- popietės metu sakė jos dalyviai.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?