REGISTRUOTIS

2013-09-26 11:28 Knygos Kražių bažnyčios paveikslas „Šventieji Benediktas ir Skolastika, garbinantys Mergelę Mariją“ pristatymas (0)

kraziai1253
Apie leidinį... Knygelėje skaitytojas supažindinamas su Kražių Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios didžiajame altoriuje kabančiu paveikslu, jo atsiradimo aplinkybėmis, kabėjimo vietomis ir artimiausios jį supančios aplinkos pokyčių istorija. Šis paveikslas suaugęs su Kražių miesteliu, buvusiu Benediktinių vienuolynu ir parapijos bažnyčia, apdovanotas padėkomis už malones, kurias gavo besikreipiantieji užtarimo į Švč. Mergelę Mariją ir šventuosius. Kiekvienas paveikslas turi savo istoriją, tam tikrą erdvę, kurioje išbūna ištisus šimtmečius. Sakralinės dailės istorijoje ir ypač baroko laikotarpiu paveikslai esti visuminės bažnytinės erdvės dalimi. Dėl seniesiems kūriniams būdingų pokyčių laiko tėkmėje jie susidėvi, kartais nukenčia nuo pašalinių veiksnių ir būna papildomi naujais, tačiau ne visada vertingais akcentais. Dabartinės technologijos leidžia panaikinti tuos pokyčius, restauruoti ir grąžinti prieš daugybę metų turėtą išvaizdą, atkurti visą vizualiąją paveikslo istoriją. Po restauracijos buvo galima pažvelgti į paveikslą be aptaisų, todėl knygelėje pirmą kartą pateikiama drobės be aptaisų meninė analizė. Atliktame tyrime pasistengta nuosekliai atskleisti paveikslo istoriją ir giliau įsiskverbti į jo paties, aptaisų bei didžiojo altoriaus meninį ikonografinį turinį.


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?