REGISTRUOTIS

2018-03-28 11:26 Kražių kolegijos rezidencija (0)

kraziai1253

Baigtas įgyvendinti dar vienas Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro projektas, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba. II – ajame projekto įgyvendinimo etape, vasario – kovo mėn. Kražių kolegijos rezidencijoje gyveno ir kūrė kompozitorius, gitaristas ir prodiuseris Konstantinos Margaritis (Graikija) ir dailininkas Matthias Jun Wilhelm (Vokietija). Savo rezidencijos metu menininkai surengė atviros studijos dienas, kūrybines dirbtuves, susitikimą su vietos gyventojais ir sukurtų darbų pristatymą visuomenei. Rezidentai taip pat lankėsi kultūros centro bei Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos organizuojamuose renginiuose, susitiko su gimnazijos bendruomene, mokiniais, kultūros centro mėgėjų meno kolektyvais, neformaliojo švietimo būrelių dalyviais. 

Apie rezidentus...

Konstantinos Margaritis yra graikų kilmės gitaristas ir kompozitorius, gyvenantis Berlyne nuo 2013 metų. Muzikos jis pradėjo mokytis nuo 5 metų Nacionalinėje muzikos mokykloje Preveza (Graikija). Vėliau baigė Berklee muzikos koledžą, kur gavo Paul Simon apdovanojimą bei stipendiją. Taip pat kompozitorius turi įgijęs gitaros kompozicijos ir improvizacijos magistro laipsnį. Konstantinos Margaritis kūryba apibūdinama kaip puiki pažintinė klasikinės gitaros ir džiazo muzikos kelionė su sudėtingais šiuolaikinės muzikos garsais bei harmonija. 2016 m. kompozitorius išleido savo debiutinį albumą "Kimata" su originaliomis kompozicijomis ir kūriniais
solo gitarai. Prieš atvykstant į Kražių kolegijos rezidenciją kompozitorius rašė - „Savo rezidencijos metu norėčiau sužinoti kuo daugiau apie Kražių istoriją, kultūrą bei tradicijas ir sukurti seriją kūrinių skirtų Kražių žmonėms“.

Dailininkas Matthias Jun Wilhelm gimė 1986 Braunšveige, Vokietijoje. 2007 baigė Laisvųjų menų studijas Braunšveigo dailės akademijoje, 2013 gavo Laisvųjų menų diplomą su pagyrimu, 2014 – baigė Laisvųjų menų magistrantūrą. Nuo 2011 metų menininkas surengė jau 14 parodų Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje. 2016 metais dalyvavo menų rezidencijoje Kintuose. Kaip teigia autorius – „Geriausias dalykas, kurį galiu daryti, tai - visada piešti“.



Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?