REGISTRUOTIS

2013-11-09 11:57 Kražių skerdynės - 120 (0)

kraziai1253
Kelmės rajone esantis Kražių miestelis šiandien nedaug kuo skiriasi nuo daugybės kitų tokių pačių Lietuvos miestelių. Tačiau kiekvienas sutiktas miestelio gyventojas pasakys, kad didžiuojasi esąs kražiškis. Ir iš tiesų, šiandien gal ir primiršti, Kražiai yra garsūs savo istorine praeitimi. Šių metų lapkričio mėn. 22 dieną sueina lygiai 120 metų nuo Kražių skerdynių, kur lietuviai parodė didelį heroizmą, gindami savo bažnyčią ir savo tikėjimą. Kražių skerdynės – 1893 m. Rusijos imperijos susidorojimas su Kražių parapijos tikinčiaisiais, pasipriešinusiais valdžiai, gyventojų katalikų susirėmimas su Rusijos caro kazokais.


Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?