REGISTRUOTIS

2019-05-17 14:34 Per šventą žemaitišką raštą (0)

kraziai1253

2019 metais Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą – Skaitymo skatinimo renginių ciklas „Per šventą žemaitišką raštą“. Jau projekto įgyvendinimo pradžioje vasario mėnesį mažiesiems bibliotekos skaitytojams surengta edukacinė programa „Žemaitiška vakaruški“, kurios metu kalbėta apie žemaitišką tarmę, tautinį kostiumą, šokti žemaitiški šokiai, dainuotos dainos, grota liaudies instrumentais, pristatytas Žemaitijos kulinarinis paveldas. Savaitę prieš Užgavėnes kultūros centro bibliotekoje gamintos kaukės, kovo 6 dieną persirengėliai sudalyvavo Užgavėnių šventėje.

Gegužės 15 dieną, Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos 3 klasės mokiniai dalyvavo išvykoje į Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešąją biblioteką. Kelionės metu aplankėme Mečislovo Ežerskio lazdų muziejų, kuriame mus maloniai pasitiko ir apie savo amatą pasakojo pats lazdų muziejaus įkūrėjas. Vėliau aplankėme Kelmės centre pastatytas akmenines skulptūras, sustojome prie I. Merui įamžinti pastatyto paminklo.

Žemaitės viešojoje bibliotekoje dalyvavome edukacinėje pamokėlėje, kurios metu susipažininome su rašytoja Žemaite. Edukacinę pamokėlę vedė Nijolė Kančauskienė, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos Metodikos, informacijos ir technologijų skyriaus vyriausioji metodininkė ir Drevinukas (Danguolė Garnienė, vyr. bibliotekininkė). Edukacinės pamokėlės metu vaikai sužinojo, kur gimė Žemaitė, jos tikrąją pavardę, kada rašytoja pradėjo rašyti ir kas ją paskatino tai daryti. Kartu su Drevinuku vaikai minė Žemaitės užrašytas mįsles, bandė atspėti ką reiškia žemaitiški žodžiai, inscenizavo pasaką „Lapė ir varna“, skaitė greitakalbes ir t.t. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas prizais – atvirutėmis, skirtukais, atšvaitais, knygomis. Po edukacinės pamokėlės vaikai apsilankė Jaunimo inovatyvioje erdvėje JIE, kurioje Rolandas Kančauskas aprodė vaikams 3D spausdintuvus, 3D pieštukus, interaktyvias grindis, paskraidino dronus.

Šia kelione projektas nesibaigia. Laukia dar begalė renginių, kurių metu pažintas Žemaitijos kraštas neišdildomų įspūdžių paliks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Informaciją parengė Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro bibliotekos vedėjaJūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?