REGISTRUOTIS

2011-10-17 11:01 Pratęstas skaitmeninio turinio kūrimo konkursas (0)

BendruomeniuPortalas

„Konkursą „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ ketinome baigti iki lapkričio, tačiau didesnis nei tikėtasi gyventojų aktyvumas paskatino pakoreguoti planus. Nemažai gyventojų ir jų grupių dar tebekuria skaitmeninius pasakojimus, todėl nusprendėme konkursą pratęsti iki lapkričio vidurio. Neabejojame, kad sulauksime dar ne vienos dešimties įvairių Lietuvos kampelių garsenybes ir vertybes reprezentuojančių kūrinių“, – sakė konkursą inicijavusio projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius. 

„Skaitmeninių bendruomenių pasakojimų“ konkursu siekiama interaktyviomis priemonėmis įamžinti Lietuvos krašto legendas, unikalias asmenybes, įstabius gamtos ir architektūros kampelius. Skaitmeninius pasakojimus kuriantys autoriai juos talpina internete, o nuorodas pateikia elektroninės krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ žemėlapyje www.grazitumano.lt/map

Šiame žemėlapyje jau patalpinta per 370 išskirtinių vietų žymų su aprašymais , kurios gali būti sujungtos į jų lankymo maršrutus. Populiariausios kūrinių kategorijos – lankytinos vietos, žymūs žmonės ir gyvenvietės. Kol kas daugiausia skaitmeninių pasakojimų pateikta iš Žemaitijos regiono, nemažai kūrinių pateikė ir aukštaičiai.

Skaitmeniniai pasakojimai kuriami įvairiais būdais – gyventojai aktyviai kuria tiek vaizdo, garso įrašus, tiek iliustracijų rinkinius, tiek tekstus. Bene įdomiausios kūrėjams yra vaizdo priemonės – konkursui pateikta 114 filmukų, taip pat patalpinta net 891 nuotrauka, lydinti aprašymus.

Skaitmeninių kūrinių vertinimui bus suburta nepriklausoma komisija iš žinomų istorijos, mokslo bei meno veikėjų. Kūriniai bus vertinami lapkritį, o nugalėtojų laukia konkurso rėmėjų „Omnitel“ ir „Tiketa“ įsteigti prizai – atskirų kategorijų laimėtojai gaus 6 išmaniuosius telefonus bei 30 kvietimų į pasirinktus renginius. Geriausių žemėlapyje pateiktų skaitmeninių pasakojimų autoriai bus paskelbti 2011 m. lapkričio 30 d.

Plačiau apie kokursą skaitykite enciklopedijos www.grazitumano.lt skyrelyje "Konkursas!!!"

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?