REGISTRUOTIS

2018-11-20 11:37 Respublikinė poezijos šventė „Ruduo – eilėse, posmai – dainose“ (0)

kraziai1253

Nors lauke ruduo, pilka ir nyku, tačiau praėjęs lapkričio šeštadienis Kražiuose pražydo spalvingomis poezijos eilėmis. Jau tradicija tapusi respublikinė poezijos šventė „Ruduo – eilėse, posmai – dainose“  į Kražius sukvietė poeziją ir meną mylinčius literatus iš visos Lietuvos.

Šiais metais, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre, vyko jau 9- oji poezijos popietė. Savo kūrybos eiles šiemet skaitė šių klubų atstovai:  „ Be rėmų“, „Branda“, „ Jonvabalis“,  „ Lietuvos kaimo rašytojų sąjunga“, „Menų sodas“, „Plėviasparniai“, „Sietynas“, „Šiaulių literatų asociacija“,  „Širdis po akim“ , „Šviesogrąža“,  „ Vieversys“, „ Vingiorykštė“, „Žingsniai“, Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos mokinės bei pavieniai literatai.

Kiekvienais metais poezijos šventė turi vis naują temą, tad šiemet į poezijos popietę dalyvius kvietė tikri žemaičiai. Atvykę renginio svečiai buvo pakviesti sudalyvauti tikroje žemaitiškoje vakaruškoje. Žemaičiai nuo seno garsėjo papročiais, dainomis, muzika ir kalba, todėl renginio metu skambėjo ne tik svečių eilės, bet ir žemaitiškos dainos. Renginio dalyviai mynė mįsles, skaitė žemaitškas eiles, grojo liaudiškais instrumentais, bandė suprasti žemaitiškų žodžių prasmę.

Popietę pradėjo ir visus svečius savo eilėmis sveikino  Kražių Ž. Liauksmino gimnazijos jaunosios literatės: A. Petroševičiūtė, M. Gečaitė, L. Navickaitė, K. Lionikaitė. Renginio svečias R. Jurgelevičius iš Marijampolės taip pat neliko skolingas žemaičiams. Jis paruošė egzaminą renginio vedėjams ir prašė įminti suvalkietiškų žodžių reikšmę.  Plungės literatės A. Daukantaitė, D. Rudelytė, I. Staražinskaitė – Glinskienė  buvo ne tik tautiškai pasipuošusios, bet ir eiles skaitė tarmiškai.

Visi popietės dalyviai namo išsivežė ne tik gerą nuotaiką, bet ir  „Kražių poezijos grūdus“, kuriuos pažadėjo pasėti, auginti, rūpintis, o susitikus kitoje poezijos šventėje – pasidalyti užaugusiu poezijos derliumi.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?