REGISTRUOTIS

2016-09-19 18:11 Savaitgalį nuaidėjo tradicinė Sūrio šventė (0)

Virgina

 Bernatoniuose vėsoką šeštadienį penkioliktą kartą, skambant dainoms, vyko tradicinis Bernatonių krašto kulinarinio paveldo renginys – Sūrio šventė. Siekdamos išsaugoti Aukštaičių krašto kulinarinio paveldo tradicijas, Panevėžio rajono Bernatonių ir kitų gyvenviečių šeimininkės pakvietė į Sūrio šventę. Panevėžio krašte šaknis įleidę įpročiai, simboliai, idėjos, perimtos iš vyresnių kartų, perduodamos jaunesniems, kad nenugrimztų į užmarštį.

Šventine eisena šventę pradėjo Šilagalio kultūros centro orkestras „Sklepučini“, pasirodė folkloro ansamblis, Bernatonių bendruomenės kapela „Šilas“, atėjusiuosius linksmino jaunimo grupės T&B ir Freeman. Šeimininkės dalyvavo meniškai papuoštų sūrių parade, o vėliau savo gaminius išmoningai pristatė šventės dalyviams.  Ant stalų dailiai surikiuoti puikavosi varškės, obuolių, morkų, žuvų ir grybų sūriai, taip pat saldūs, šokoladiniai, papuošti įvairiausiomis rudeninėmis uogomis. Vieni sūriai akį traukė savo originalia išvaizda, kiti – prieskoniais, treti – dydžiu ir spalva. Sūrius buvo siūloma pirkti aukcione. Neapsėjo šventė be Trakiškio žolininkių sveikatinimo arbatų ir kitų priemonių sveikatos gerinimui.

Rajono meras Povilas Žagunis, pasveikinęs šventės dalyvius palinkėjo, kad jų gyvenime sūrio užtektų visada ir priminė: „Viskas dabar keičiasi, o sūris išlieka vis toks pat – skanus ir svarbus maistas“.

Šiame smagiame suėjime netrūko ir pramogų. Vaikus viliojo pamėgtas Panevėžio lėlių vežimo teatras, batutas. Iš gretimo Pakuodžiupių kaimo vaikų džiaugsmui į Bernatonius atgabentas mini ponis. Visiems labai patiko geros muzikos ir nuotaikos fabrikėlis „Nešpėtni bernai“.

Bendruomenė pirmus metus dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse – 2016“, o šventės metu išrinkti ir liemenėmis su atšvaitais apdovanoti saugiausi bendruomenės nariai.

Parama šventės organizavimui gauta tradiciniam renginiui organizuoti iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos projektui „Tradicinė Bernatonių kaimo šventė“ įgyvendinti. Kasmet prie šventės organizavimo prisideda Paįstrio kultūros centras ir Bernatonių žemės ūkio bendrovė.

Esame be galo dėkingi šventės rėmėjams, dalyviams, svečiams ir lankytojams už puikiai kartu praleistą laiką ir dar vieną galimybę pabūti bendrystėje.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?