REGISTRUOTIS

2018-01-10 13:56 Skaistgiriečiai negaili laiko eismo saugumui bendruomenėse puoselėti (0)

Vida

 

Skaistgirio susivienijimas vadovaujamas Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ sėkmingai dalyvauja respublikiniame eismo saugumui bendruomenėse skirtame projekte. Skaistgirio filialo bibliotekininkės Lijana Degimienė ir Jolanta Jatulienė laikotarpį nuo lapkričio pirmosios iki gruodžio trisdešimt pirmosios skyrė švietėjiškai veiklai. Su kiekvienu bibliotekos skaitytoju kalbėjo eismo saugumo klausymais. Skaitytojams buvo aktualu sužinoti apie atšvaitų nešiojimą, šviesą atspindinčių priemonių svarbą tamsiu paros metu. Bibliotekininkės ne tik pačios priminė kaip taisyklingai nešioti atįvaitą, bet neturintiems jų dovanojo. Skaitytojai mielai susipažino su leidiniais esančiais bibliotekoje eismo saugumo tema ir juos noriai skaitė. Pasak bibliotekininkių ir skaitytojų dažnai apsilankančių bibliotekoje, švietėjiška veikla pasiteisino. Per du mėnesius daug sužinota apie vykdomą projektą, dovanojamą medžiagą, dalyvavimą viktorinoje. Pasirodo galimane tik dovanų gauti šviesą atspindinčią priemonę, bet ir ją patiems pasigaminti. Išradingos gražiadabės tai išmėgino savo rankomis.

Skaistgirio Šv.Jurgio parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis su pastoracinės tarybos nariais lapkričio – gruodžio mėnesiais lankydami parapijiečius gvildeno ir eismo saugumo tema. Aplankyti net atokiausių parapijos kaimų gyventojai. Neturintiems priemonių skirtų eismo saugumui, jos buvo dovanojamos. Kiekvienam jų neužteko, bet žinių apie saugų eismą bagažą pasipildė įvairaus amžiaus parapijiečiai. Parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis su pagalbininkais neliko abejingas eismo saugumo temai ir laikotarpyje nuo Šv. Kalėdų iki Trijų Karalių. Tuo laikotarpiu po pamaldų parapijiečiams būdavo primenama nepamiršti atšvaitų, liemenių einat gatve tamsiu paros metu. Lankant vaikučius kartu su saldainiais buvo dalijami ir atšvaitai. Pasak pastoracinės tarybos narių eismo saugumu rūpinamės nuosekliai rengdami pokalbius, matydami savo parapijiečius nenešiojant eismo saugumui priemonių juos skatiname jas nešioti. Neturintiems dovanojame, pritrūkus dovanų prašome įsigyti patiems, patariame kur jų gauti.

Reibinių kaimo bendruomenė rengdama vaikams Kalėdinę šventę nepamiršo susirinkusiems priminti kaip reikia saugiai elgtis kelyje. Atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių priemonių svarbą vaikams ir jų tėveliams priminė Kalėdų Senelis. Metai pasibaigė, eina į pabaigą ir projektinė veikla. Skaistgirio moterų draugija „Versmė“, Skaistgirio filialo bibliotekininkės, ŠV. Jurgio parapija ir Reibinių kaimo bendruomenė džiaugiasi galėję ne tik dalyvauti projekte kurį vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, bet ir turėję galimybę aprūpinti priemonėmis eismo saugumui užtikrinti savo teritorijų gyventojus. Reikia suprasti, kad priemonių gaunamas ribotas kiekis ir kiekvienam jų nepakanka. Kaskart dalijant priemones stengiamasi jas dovanoti dar nei karto jų negavusiems. Per šešius metus dalyvaujant projekte išdalinta šimtai šviesą atspindinčių priemonių, vieni jas nešioja sąžiningai, kiti pamiršo apie gautą dovaną, treti nori kaupti. Renginių organizatoriams džiugu matyti, kai jau turintis šviesą atspindinčias priemones pasidalija su neturinčiais. –Jei vieni kitais pasirūpinsime, saugosimės patys ir saugosime šalia esančius tikrai sumažės nelaimių keliuose,-sako projekto dalyviai.Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?