REGISTRUOTIS

2014-06-30 08:25 Vėliavos šventė Satkūnuose (0)

Birrasyte

Birželio 7-ąją Satkūnų seniūnijos gyventojai ir svečiai prisimins ilgai. Tądien Satkūnų kaime vyko ypatinga šventė,  nes jos metu visuomenei buvo pristatytas Lietuvos Respublikos Heraldikos komisijos patvirtintas Satkūnų seniūnijos herbas ir vėliava, kurie turės didžiulę išliekamąją vertę.

Šventiniai muzikos akordai Satkūnų  parke skambėjo nuo ankstaus ryto, kviesdami didelių gyvenviečių ir mažų kaimelių gyventojus, jų svečius susiburti draugėn, pasidžiaugti trumpais susitikimais, nuoširdžios bendrystės valandomis. Atvykę į šventę žmonės būriavosi Satkūnų parke prie kaimo kryžiaus.Satkūnų seniūnijos darbuotojai, seniūnaičiai, kaimo bendruomenių pirmininkai ir jų atstovai pasipuošę tautiniais rūbais rikiavosi iškilmingai eisenai prie seniūnijos administracinio pastato. Mergaitė su berniuku nešė žolynų puokštes, jaunuoliai laikė Satkūnų seniūnijos herbą ir vėliavą, už jų Satkūnų seniūnės Reginos Butkienės rankose, ant lininio rankšluosčio – kasdieninės duonos kepalas. Procesija atėjo prie kaimo kryžiaus, kur prasidėjo Šv. Mišios. Jas aukojo Joniškio dekanas-kunigas Eduardas Semaška. Pašventinta Satkūnų seniūnijos vėliava ir herbas, nuo šiol tapsianti satkūniečių vienybės simboliu. Iškilminga procesija pajudėjo bendruomenės namų link.

Eilėmis iškilmingą dalį pradėjo vedantieji Lina Gylytė ir Andrius Petkauskas. Garbė pakelti Satkūnų seniūnijos vėliavą suteikiama garbingiausiems seniūnijos žmonėms – nuo 1990 metų seniūne dirbančiai Reginai Butkienei ir gimtojo krašto šviesuoliui, Plikiškių kaimo bendruomenės „Šaltinis“ pirmininkui, Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriui Vaclovui Martinaičiui. Satkūnų seniūnijos seniūnė Regina Butkienė kreipdamasi į seniūnijos gyventojus ir svečius, kalbėjo apie nenumaldomą laiko bėgimą, kurio iškiliausius momentus privalu įamžinti ir palikti ateities kartoms. Jos įsitikinimu seniūnijos simbolika dar labiau sutelks prasmingiems ir kilniems darbams.

Šventės proga gausiai susirinkusius žmones sveikino Seimo narys Vitalijus Gailius su žmona Daiva. Savo buvimu pagerbė Seimo nario padėjėjas Marcijonas Urmonas. Koncertinėje šventės programoje žiūrovai pamatė Plikiškių kaimo kapelos „Versmė“ (vadovė J.Kievišienė), bei Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro jaunųjų atlikėjų pasirodymą. Šiaulių kultūros centro folkloro ansambliai „Auda“ ir „Rėda“ (vadovė J. Lipinskienė) su nuotaikingomis dainomis išjudino šokiui ne tik didelius, bet ir mažus.  Kiekvienas šventės dalyvis turėjo galimybę dalyvauti ekukacinėje programoje. Jos metu Jolanta Guževičiūtė mokė pasigaminti šią šventę simbolizuojantį pakabuką, Valerija Mankevičienė – sukti žilvičio dūdeles, Elena Jakštienė – rišti draugystės apyrankes, Danutė Misiuvienė – rišti dviejų tipų juostas. Ir dideli ir maži šventės dalyviai vaikščiojo kojūkais, norintieji išmėgino rankos taiklumą šaudant iš lanko ir iš „ragatkės“, rungėsi, kas toliau numes kelmą, varžėsi vikrumo varžybose. Senieji lietuviški žaidimai – lietuviška ripka ir kvirkatas – pristatyti taip, kaip juos žaidė mūsų protėviai.Vakare visi smagiai šėlo su grupe „Lietus“.

Satkūnuose gyvena puikūs ir darbštūs žmonės, mylintys savo kraštą. Kiekvienas, gimęs ir augęs šiame žemės kampelyje daugelį kartų grįžta į savo gimtinės namus, pavaikščioti vaikystės pramintais takais, prisiminti jaunystės metus.

 

Kartu su seniūnijos vėliavos švente Satkūnų kaimo bendruomenės „Gija“ nariai vykdė projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“ pirmąją dalį. Jos metu buvo dalinamos eismo saugumo priemonės, aiškinta kur dedami atšvaitai einant pėsčiomis ir važiuojant dviračiu.

                                                                                     Satkūnų kaimo bendruomenės informacija 

 Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Lietuvos bendruomenės internete

Bendruomenių portalas atliko Lietuvos bendruomeninių organizacijų internetinių svetainių apžvalgą. Kviečiame susipažinti su rezultatais ir pranešti, jei aptikote kokių nors netikslumų el. paštu portalas@bendruomenes.lt

Straipnį rasite čia >>

Taip pat pradėta diskusija apie tai, kokių žinių trūksta bendruomenėms naudojančioms minisvetaines bendruomenių portale. Kviečiame užsukti ir pareikšti savo nuomonę.

Diskusiją rasite čia >>

Ar jau pareiškėte savo nuomonę naujame bendruomenių portalo diskusijų forume?