Adresas: .Pergalės2
Panevėžio rajono savivaldybė, Trakiškis
Telefonas: 869913802
El. paštas: j.silgiene@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Jolanta Silgienė
http://

Trakiškio kaimas nuo Panevėžio miesto nutolęs tik 6 kilometrus,tad į šį ir aplinkinius kaimus keliasi jaunos šeimos.Mūsų ir aplinkinių kaimų (Tekoriškio,Batrakų,Kaimiškio,Sutkūnų,Taruškų,Pučekų) gyventojus vienija aktyvi Trakiškio gyventojų bendruomenė.Trakiškis yra šio krašto gyventojų traukos centras, nes čia yra kultūros namai,biblioteka, medicinos punktas, ikimokylinio ugdymo skyrius.Tačiau kaime nebuvo viešosios erdvės kur jaunimas, šeimos su vaikais, vyresnio amžiaus žmonės galėtų turiningai, aktyviai sportuodami ar žaisdami praleisti laisvalaikį gamtoje.Todėl, šį pavasarį Žemės ūkio ministerijai paskelbus 2017 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, bendruomenė visuotiniame susirinkime nutarė rašyti projektą pagal antrąją veiklos sritį - kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams.Buvo nutarta viešajame žemės sklype,Trakiškio k.,Pergalės gatvėje, įrengti naują aktyvaus poilsio ir laisvalaikio aištyną.Sklypas yra pačiame gyvenvietės centre, tarp kultūros namų ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus.Sėdome rašyti projektą ir džiaugiamės, kad rengiant projektą konsultacijomis ir patarimais geranoriškai padėjo Panevėžio rajono Vietos veiklos grupės pirmininkė, projektų vadovė Vilma Juodgalvytė - Baranovskaja,Panevėžio r.savivaldybės Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Petrauskienė.Panevėžio rajono savivaldybės administracija įsiklausė į mūsų norus ir padėjo įgyvendinti projektą leidusi viešajame valstybinės žemės plote pastatyti aikštyną, bei skyrė 800 eurų kompensaciją.Jau rengiant projektą bendruomenės nariai nesnaudė ir talku metu sutvarkė būsimo aikštyno erdvę,išgenėjo aikštyne esančius medžius ir jų atžalas, išlygino kupstus,sugrėbė seną žolę ir lapus, paruošė plotą naujo sporto ir žaidimų įrengimų pastatymui.Bendruomenės nariai džiaugėsi laimėję projektą ir gavę iš ŽŪM 6956,88 eurų paramą.Vykdant paramą buvo įsigyti ir sumontuoti žaidimų ir sporto įrenginiai (2 žaidimų aikštelės,sūpuoklės,treniruoklis,3 stacionarūs lauko gimnastikos treniruokliai).Nuolatinei,nemažos 1 ha.ploto, aikštyno teritorijos priežiūrai buvo nupirktas traktoriukas - žoliapjovė.Vos tik pastačius pirmąsias žaidimų aikšteles jos nuolat aplipusios žaidžiančiais vaikais.Tai džiugina  bendruomenės narius ir teikia vilčių, kad Trakiškio gyventojų daugės ir jie neskubės palikti savo gimtinės.Bendras darbas dar labiau suartino bendruomenės narius, skatina prisijungti ir kitus kaimo gyventojus.O žvelgiant į ateitį jau yra svajos skirtame plote įsirengti tinklinio aištelę, pastatyti futbolo vartus.Kviečiame visus Traiškiečius ir artimiausių kaimų gyventojus aktyviai praleisti laiką naujajame aktyvaus poilsio ir laisvalaikio aikštyne

Jolanta Silgienė ,Trakiškio gyventojų bendruomenės pirmininkė
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Trakiškio gyventojų bendruomenė gyvuoja nuo 2002 m. gruodžio 23 dienos. Nuo gyvavimo pradžios stengiasi spręsti gyventojų problemas socialinėje, dvasinėje, kultūros, švietimo ir kitose srityse. Bendruomenė turi savo anspaudą, sąskaitą, draudėjo registravimo pažymėjimą, registruota mokesčių inspekcijos registre, turi paramos gavėjo statusą. Bendruomenė 2003 m. gruodžio 22 d. įsigijo iš varžytinių vandens bokštą ir du artezinius gręžinius iš ŽŪB „Pajuostė“. Buvo tiekiamas geriamas vanduo visiems Trakiškio kaimo gyventojams ir veikiančioms įmonėms. Tvarkant vandentiekio tinklus ir gręžinius nemažą paramą yra suteikusi Panevėžio rajono savivaldybė.

Daug vargo ir kantrybės pareikalavo rajono savivaldybės projekto dėl Trakiškio gyvenvietės bendro naudojimo drenažo sistemų statybos ir renovacijos darbų. Reikėjo įrodyti, kad visiems trakiškiečiams šis projektas ypač reikalingas, nes dalis gyvenvietės pavasario polaidžio metu, ar stipriau palijus skęsdavo. Ne visi norėjo, kad per jų daržiukus būtų kasamos tranšėjos, važinėtų galingi traktoriai. Tačiau 2005 metais projektas buvo įgyvendintas ir iki šiol žmonės džiaugiasi, kad pagaliau jų rūsiuose nebesikaupia vanduo.

Įrengus Trakiškio bendruomenės namuose, priklausančiuose Miežiškių kultūros centrui, šildymą atsirado galimybė plėsti savo veiklą. 2007 metais su rajono savivaldybe pasirašyta panaudos sutartis dėl patalpų naudojimo bendruomenės poreikiams. Tais pačiais metais pateikėme Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos projektą dėl bendruomenės namų patalpų remonto. Gavome 25 000 Lt finansinę paramą, kurios dėka buvo suremontuotos patalpos: pakeisti langai, durys, įrengta šarvojimo, žmonių susiėjimo pamaldoms patalpa. Taip pat patalpa bendruomenės pasitarimams, narių bendravimui. Remonto darbai buvo baigti 2008 metų rudenį.

Šiuo metu bendruomenėje yra 56 nariai. Bendruomenės nariai dalyvauja kultūriniame kaimo gyvenime, padeda organizuoti „Tvarkdaraičio“ šventes, pagerbiame mirusius kaimo gyventojus.

Kiekvieną pavasarį tapo tradicija organizuoti talką, gražinti gyvenvietę. Ne veltui 2008 metais tapome Panevėžio rajono sodybų, ūkininkų sodybų ir kaimo gyvenamųjų vietovių 2008 metų apžiūros – konkurso laurėtais.

Bendruomenė priklauso Panevėžio rajono bendruomenių sąjungai. Bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su Kurganavos pagrindine mokykla, remia jos projektus, dalyvauja organizuojamuose renginiuose.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ