Adresas: Sodeliai, Panevėžio rajonas
Panevėžio rajono savivaldybė, Sodeliai
Telefonas: 86983256
El. paštas: sa.vaida@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Vaida Sarapienė
https://www.facebook.com/SodeliuKaimoBendruomene

 Antradienio popietę į Užgavėnes Sodeliuose visus kvietė velnio kauke papuoštas traktorius,  kuris į šventę atvežė Morę.

Visus susirinkusius pasveikino renginio vedėja ragana  (bendruomenės pirmininkė), kuri ragino kuo greičiau išvyti žiemą, pasitikti pavasarį, linkėjo geros šventinės nuotaikos. O kad linksmybių netruktų, visus linksmino Tiltagalių kultūros centro meno mėgėjai, atlikdami nuotaikingą Užgavėnių programą.

Ir kokių tik nebuvo persirengėlių, kaukių! Čigonės ir žydukai, giltinės, velniukai, daktarai, raganos! Kokios Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio? Kai prasidėjo jų dvikova, susirinkusieji jaudinosi, kaip per geras krepšinio varžybas. Ar esame pasirengę pavasarį sutikti, tikrinomės įvairiomis sportinėmis rungtimis: virvės traukimu, grumtynėmis su maišais, bėgimu su maišais, rogučių traukimu. Galų gale Kanapinis nugalėjo Lašininį, ir šis liko gulėti paslikas.

Uždegus didžiulį laužą, buvo sudeginta Morė, šūksniais išvyta žiema. Visi labai norėjo, kad gili ir snieguota žiema kuo greičiau išsinešdintų iš vietos apylinkių ir apleistų mūsų šalį. Skirstytis dar ilgai niekas nenorėjo: šildėsi karšta arbata, visi ragavo Užgavėnių šiupinį, valgė blynus, dainavo dainas, važinėjosi arklio traukiamomis rogėmis, kalbėjosi ir šoko. Nuo trečiadienio prasidėjo ilgas, rimtas ir liesas Gavėnios metas.

Parodys tik laikas, ar nuoširdžiai žiemą sodeliečiai varė.
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Sodelių kaimo bendruomenė - organizacija, veikianti Panevėžio rajone, vienijanti Sodelių ir apylinkių gyventojus.


Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, kaimų ir miestelių žmonės, norėdami išspręsti įvairias problemas, ėmė burtis į bendruomenes. Sodelių kaimo žmonės į bendruomenę nutarė burtis 2003 žiema. Buvo rengiami įstatai, konsultuojamasi.2003 01 19 Sodelių kaimo bendruomenės steigiamasis susirinkimas. Bendruomenės nariais pareiškė norą tapti 28 Sodelių kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojai. 2003 02 24 Panevėžio rajono Sodelių kaimo bendruomenė įregistruota. Bendruomenės pirmininke tapo Angelė Razmislavičienė.


Dabar Sodelių kaimo bendruomenėje yra 55 nariai. Bendruomenės pirmininkė Vaida Sarapienė.
Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ