Adresas: Veteranų g. 1,
Panevėžio rajono savivaldybė, Dembavos kaimas
Telefonas: +37061652340
El. paštas: dembavos.bendruomene@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Daiva Juodelienė
http://www.dembava.lt

Šventė prasidėjo penktadienį vakare dainuojamosios poezijos festivaliu ,,Nevėžio akordai“. Festivalyje dalyvavo bardai Adas (Šilutė), Romas Naidzinavičius (Kaunas), Audrius Kliševičius (Adutiškis), grupė iš Vilniaus

 "Antikvariniai Kašpirovskio dantys" ir "Virganta“ iš (Velžio k. Panevėžio rajonas). Savo eiles festivalio metu skaitė Dembavos poetai Vida Sereikienė, Aldona Liutkevičienė, Edvardas Lukšas, Stanislovas Grigas, Edmundas Sakalauskas, Valerija Karpavičienė. Vakaras gražioje kavinės ,,Gandralizdis“ aplinkoje praėjo šiltai. Susirinkusieji buvo sužavėti puikių gitaros akordų ir poetų eilių skambesio. Festivalio pabaigoje visiems dalyviams ir svečiams buvo priminta, kaip svarbu, atsipalaidavus ir būnant geros nuotaikos, o ypač po švenčių ir tamsiu paros metu nepamiršti apie pavojus, tykančius kelyje, palinkėta saugiai grįžti į namus ir išdalinti atšvaitai.

                      Šeštadienį ryte šventė prasidėjo 5 valandą ryto žvejų varžytuvėmis. Kad žvejai saugiai pasiektų upę ir būtų matomi kelyje, prieš varžybas jiems buvo įteiktos šviesą atspindinčios juostelės. Linksmybės Dembavoje prasidėjo vaikų pagalvių mūšiu. Prieš mūšį vaikai kartu su tėveliais išdekoravo 115 pagalvėlių, kurias pasiuvo Dembavos bendruomenės valdybos narė Jolanta Morkūnienė. Tuo pačiu metu vyko piešinių ant asfalto konkursas saugaus eismo tema ,,aš Dembavoje saugus, saugokim vieni kitus“. Vaikų, kurie į šventę atvyko dviračiais valdybos nariai teiravosi ar jie turi dviratininkų pažymėjimus ir ar nereikėtų dviratininkų kursų suorganizuoti gyvenvietėje tam, kad visi norintys galėtų išlaikyti egzaminus vienu metu. Visi piešėjai atminimui gavo šviesą atspindinčias juosteles. Prie Dembavos pagrindinės mokyklos taip pat vyko šachmatų simultanas su Panevėžio šachmatų klubo direktoriumi A. Baltrūnu. Karinę techniką demonstravo Vyčio apygardos 5 –osios rinktinės savanoriai. Visi šventės dalyviai galėjo paragauti čia pat verdamos kvapnios žuvienės, į svečius užsuko Pajuostyje įsikūrusio klubo Iron X baikeriai, kurie šventei suteikė galingą gaudesį.

                      17 valandą dembaviečius sveikino LR Seimo narys P. Luomanas, Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras A. Pocius, savivaldybės tarybos nariai J. Katinas, R. Girštautas, D. Petrulis, Velžio seniūnijos seniūnas A. Bakšys.

                      Po šventinių kalbų prasidėjęs lietus neišbaidė žmonių. Jie klausėsi kanklininkių ansamblio ,,Ašarėlės“, džiaugėsi mažosiomis ,,Fivos“ šokėjomis, stebėjosi jaunojo akordeonisto A. Breivos virtuoziškumu, šventėje pasirodė Dembavos ir Trakiškio saviveiklininkai, linijinių šokių šokėjos iš Paįstrio. Tačiau labiausiai visi laukė svečio iš Klaipėdos S. Januškos pasirodymo. Žinomas dainininkas savo uždegančiu pasirodymu išjudino gerokai sušlapusius žmones ir linksmybės tęsėsi toliau. Dangų skrodė šventiniai fejerverkai, jaunimo diskotekoje dainavo Panevėžio Žaliojo choro dainininkė Valerija. Baigiantis diskotekai ištvermingiausiems dalyviams ir ypač jaunimui dar kartą buvo priminta, kad didžiausias bendruomenės turtas - saugūs ir sveiki žmonės ir palinkėta saugiai grįžti į namus. Dalyviai džiaugėsi dovanotais atšvaitais, o kai kurie prašė dovanoti jų ir po kelis, nes norėjo parnešti namuose likusiems šeimyniškiams. Šventės akordai nutilo prieš pat vidurnaktį. Bet tai ne paskutinė bendruomenės šventė. Prieš akis – rugsėjo pirmoji. Bendruomenės valdyba įsipareigojo tą dieną apsilankyti Dembavos lopšelyje-darželyje ir pagrindinėje mokykloje ir likusius atšvaitus su palinkėjimais ir priminimais apie saugumą kelyje padovanoti jauniesiems dembaviečiams.
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Dembavos gyvenvietė – didelė, Panevėžio priemiesčio gyvenvietė šalia Nevėžio upės. Gyvenvietė ribojasi su Panevėžio miestu, jos teritorijoje veikia nemažai įmonių ir organizacijų. Nuo pat įsikūrimo 2003 metais bendruomenė sprendžia narių problemas socialinėje, kultūros, švietimo ir saugumo srityse. Dembavoje yra pagrindinė mokykla, vaikų lopšelis darželis, kuriuos lanko vietinių gyventojų vaikai, veikia biblioteka ir kultūros namai.

Bendruomenės valdyba – 20 aktyvių Dembavos gyventojų, renkamų visuotinio susirinkimo metu. Bendruomenė organizuoja daug kultūrinių renginių. Jau tradicinėmis bendruomenėje tapo užgavėnių ir vasaros šventės, mokslo žinių diena. Šįmet pirmą kartą bendruomenėje buvo minima Europos kaimynų diena, buvo suorganizuotas šeimų sporto turnyras.

Šiuo metu yra tvarkomi žemės sklypo, kurį bendruomenė planuoja naudoti savo reikmėms panaudos teise, dokumentai. Šiame sklype jaunimas yra įsirengęs laikiną futbolo aikštelę, šalia yra krepšinio aikštelė, žiemą jame buvo išlieta ledo aikštė. Sutvarkius dokumentus bendruomenė rašys projektą sporto aikštyno įrengimui šiame žemės sklype. Pernai rugsėjo mėnesį Dembavos jaunimas su bendruomenės valdybos pagalba prie Nevėžio upės įrengė paplūdimio tinklinio aikštelę.

Didžiausios bendruomenės problemos – jaunimo užimtumas, įvairių socialinių grupių integracija į bendruomenę, tolerancijos tarp jų skatinimas ir atskirties mažinimas, gyventojų saugumas ir vagystės. Todėl bendruomenė ieško partnerių, kurie galėtų dalintis gerąja patirtimi, sprendžiant bendruomeniškumo ir jaunimo užimtumo problemas.
Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ