Adresas: Veteranų g. 1,
Panevėžio rajono savivaldybė, Dembavos kaimas
Telefonas: +37061652340
El. paštas: dembavos.bendruomene@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Daiva Juodelienė
http://www.dembava.lt

Apniukusiomis rudens dienomis vis daugiau atrandame laiko knygai, mokslams ir bendravimui. Dembavos bendruomenės valdyba jau seniai brandino idėją pasivaržyti. Ir pasivaržyti ne sporto salėje, bet savo proto galiomis. Š. m. lapkričio 26 dieną Dembavos bendruomenėje įvyko pirmasis „Protų mūšis“. Tarpusavyje varžėsi 5 komandos, sudarytos iš penkių narių – dviejų bendruomenės narių, vieno Dembavos progimnazijos mokytojo ir dviejų progimnazijos moksleivių. Varžybų komisija - garsūs Panevėžio krašto žmonės ir puikūs savo srities specialistai: V. Vasiliauskaitė - Panevėžio kolegijos dėstytoja, etninės kultūros globos tarybos specialistė aukštaitijai, kraštotyros muziejaus muziejininkė; J. Brazauskas – K. Paltaroko gimnazijos istorijos mokytojas – ekspertas; Petras Juknevičius – Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas paveldui.
Plačiau apie renginį skaitykite čia
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Dembavos gyvenvietė – didelė, Panevėžio priemiesčio gyvenvietė šalia Nevėžio upės. Gyvenvietė ribojasi su Panevėžio miestu, jos teritorijoje veikia nemažai įmonių ir organizacijų. Nuo pat įsikūrimo 2003 metais bendruomenė sprendžia narių problemas socialinėje, kultūros, švietimo ir saugumo srityse. Dembavoje yra pagrindinė mokykla, vaikų lopšelis darželis, kuriuos lanko vietinių gyventojų vaikai, veikia biblioteka ir kultūros namai.

Bendruomenės valdyba – 20 aktyvių Dembavos gyventojų, renkamų visuotinio susirinkimo metu. Bendruomenė organizuoja daug kultūrinių renginių. Jau tradicinėmis bendruomenėje tapo užgavėnių ir vasaros šventės, mokslo žinių diena. Šįmet pirmą kartą bendruomenėje buvo minima Europos kaimynų diena, buvo suorganizuotas šeimų sporto turnyras.

Šiuo metu yra tvarkomi žemės sklypo, kurį bendruomenė planuoja naudoti savo reikmėms panaudos teise, dokumentai. Šiame sklype jaunimas yra įsirengęs laikiną futbolo aikštelę, šalia yra krepšinio aikštelė, žiemą jame buvo išlieta ledo aikštė. Sutvarkius dokumentus bendruomenė rašys projektą sporto aikštyno įrengimui šiame žemės sklype. Pernai rugsėjo mėnesį Dembavos jaunimas su bendruomenės valdybos pagalba prie Nevėžio upės įrengė paplūdimio tinklinio aikštelę.

Didžiausios bendruomenės problemos – jaunimo užimtumas, įvairių socialinių grupių integracija į bendruomenę, tolerancijos tarp jų skatinimas ir atskirties mažinimas, gyventojų saugumas ir vagystės. Todėl bendruomenė ieško partnerių, kurie galėtų dalintis gerąja patirtimi, sprendžiant bendruomeniškumo ir jaunimo užimtumo problemas.
Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ