Adresas: A.Juozapavičiaus g. 10A, LT-09311
Vilniaus miesto savivaldybė, Vilnius
Telefonas: 2724529
El. paštas: lvbosajunga@hotmail.lt
Kontaktinis asmuo: Arimantas Račkauskas
http://www.lvbos.lt

Gruodžio 12-oji buvo kaip niekad darbinga bendruomenių organizacijoms. Ryte Vilniaus SoDros rūmuose prasidėjo konferencija - forumas "Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimo patirtis ir perspektyvos", kurioje dalyvavo būrys Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS) atstovų, Lietuvos savivaldybių atstovai ir Lietuvos seniūnų asociacija, l.e.p. SAD ministras D. Jankauskas, SADM Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas A. Kučikas, susirinkusius sveikino Prezidentės atstovė G. Bartusevičiūtė, LSA prezidentas J. Samoška, LVBOS tarybos pirmininkas A. Račkauskas ir kiti. Konferenciją organizavo ir kartu vedė SADM Bendruomenių reikalų skyriaus ir LVBOS atstovai.

Lietuvos rajonų ir miestų savivaldybių atstovai ir seniūnai pristatė savo savivaldybių ir seniūnijų programas, jų įgyvendinimo rezultatus ir pažymėjo jų naudą ir neabejotiną sėkmę vietos bendruomenių tarpe, pačių bendruomenių organizacijų suaktyvėjimą. Žmonės realiai pajuto, kad nuo jų sprendimo priklauso gerbūvis, susidomėjo viešais savo bendruomenių reikalais, sustiprėjo vietos seniūnų, seniūnaičių ir vietos bendruomenių ryšiai, žmonės patys įgyvendino tokius projektus, kurių daugelį metų negalėjo išspręsti vietos savivaldybės ir seniūnijos.

Konferencijoje, deja, nedalyvavo LR Seimo nariai, todėl įdomi diskusija vyko tik tarp bendruomeninių orgnizacijų, seniūnų ir savivaldybių administracijų atstovų, pasidalinta patirtimi, kad vietos savivaldos programą negalima taikyti visur vienodai, galimi keli modeliai ir reikalinga nustatyti bent minimalią vietos bendruomenių formavimo tvarką.

Diskusijos išvados vienareikšmiškos: programa pasiteisino ir turi būti tęsiama. Šiam tikslui ir sutelksime seniūnų ir bendruomenininkų pastangas.
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Lietuvos vietos bendruomenių organizaziju sąjunga (LVBOS) buvo įkurta 2011 m. kovo 27 d. Jos įkūrėjai yra Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, Kauno bendruomenių centrų asociacija ir Vilniaus bendruomenių asociacija. Šiuo metu Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS) jungia Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos, Vilniaus bendruomenių asociacijos ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos narius t. y. per tūkstantį vietos bendruomenių, įkurtų Asociacijų įstatymo pagrindu. LVBOS veiklos tikslas - koordinuoti jos narių – Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų veiklą, atstovauti teisėtiems narių bendriesiems interesams bei juos ginti valdžios bei valdymo institucijose ar kitose organizacijose, skatinti Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų plėtrą ir tenkinti kitus vietos bendruomenių organizacijų viešuosius interesus, siekti realios savivaldos.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ