Adresas: Vilniaus g. 2
Vilniaus rajono savivaldybė, Rudamina
Telefonas: +37067637904
El. paštas: rudamina.centras@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Vladislav Kačanovskij
http://www.bendruomenes.lt/svetaine/rudaminacentras

Kaip jau buvo rašyta mūsų grupėje Facebooke, Balandžio 18 d. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos patalpose įvyko aktyvaus laisvalaikio ir sporto mėgėjų klubo atidarymas.

Iš  Vilniaus rajono savivaldybės buvo atvykęs kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot, užsienio ryšių ir informacijos skyriaus vedėja Dorota Levko, taip pat dalyvavo Rudaminos seniūno pavaduotojas Juzef Šatkevič, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Direktorė Violeta Cereška, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Jurij Levko.

Nuo šiol mūsų sporto klubas yra sukomplektuotas pilnai, Facebook tinklapį bus publikuotas klubo darbo grafikas.

Kviečiame visus sportuot, tobulint savo kūną, gerint sveikatą ir nuotaiką.

 

Didelis ačiū visai organizacinei grupei, projekto finansininkei Marijai Azarevičienei, F. Ruščico gimnazijos direktorei Žanetai Jankovskai, klubo koordinatoriui Arturui Lastovskiui ir jo partneriui Evaldui Mikučioniui, orientavimosi sporto klubo koordinatoriui Kostui Duda. Tik grupės glaudaus bendradarbiavimo dėka, projektas sėkmingai realizuojamas ir klubas daug anksčiau numatyto laiko pradėjo savo pilnaverčią veiklą.

 

Projekto vadovas

Vladislav Kačanovskij
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Seniūnijos centras – Rudaminos kaimas (4 026 žm.). Seniūnijoje yra 29 kaimai, didesni iš jų: Kalviškės (1 025 žm.), Totorinė (117 žm.).
Plotas: 4 673 ha, iš jų 2 287 ha užima žemės ūkio naudmenos, 1 566 ha – miškai, 36 ha – vandenys ir kitos paskirties plotai.
Gyventojai: 6 240 žmonių.
Seniūnijoje yra paštas, 2 gimnazijos, 2 ikimokyklinės įstaigos, meno mokykla, biblioteka, bažnyčia, cerkvė, kultūros namai, ambulatorija, policijos nuovada, 8 parduotuvės, 6 prekybos paviljonai, AB Vilniaus paukštynas, Petešos dvaras, Papiškių piliakalnis, užvažiuojamieji namai (XIX a. antra pusė), Daubėnų kraštovaizdžio draustinis, turgus, kapinės, degalinė.
Verslas: žemės ūkis, paukštininkystė, gyventojų aptarnavimas.
Iš istorijos: anot kai kurių istorikų, Rudamina yra senesnė už Vilnių. Nuo 1377 m. vadinama miesteliu. Kunigaikščio Algirdo valdymo metu, 1377 metais, septyni šimtai Lietuvos karių, norėdami užkirsti kelią į Vilnių, laimėjo mūšį prieš kryžiuočius. Tačiau nepasisekė Vytautui Didžiajam, kuris po 14 metų, 1394 metais, netoli Rudaminos patyrė pralaimėjimą mūšyje prieš kryžiuočius, prarado keturis karo pulkus, o kunigaikštis Jonas Alšeniškis pateko į nelaisvę. 1592 m. Rudaminoje buvo pastatyta bažnyčia. Toje pat vietoje ir dabar stovi parapijos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčia. XVIII a. pabaigoje veikė parapinė mokykla. XIX a. ir iki 1950 m. Rudamina buvo valsčiaus centras. 1964 m. buvo pastatytas didelis šiuolaikiškas paukštynas, kuris veikia iki šiol. Rudaminos seniūnijos bendruomenės centras buvo isteigtas 2004 metais. Tarp steigejų buvo žmonių skirtingų tautybių ir amžiaus. Rudaminos seniūnijos bendruomenės centro nariai organizuoja kasmetinės kalėdinės labdaros akcijos kartu su Rudaminos seniūnijos verslo atstovais.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ