Adresas: Vilniaus g. 2
Vilniaus rajono savivaldybė, Rudamina
Telefonas: +37067637904
El. paštas: rudamina.centras@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Vladislav Kačanovskij
http://www.bendruomenes.lt/svetaine/rudaminacentras

Rudaminos seniūnijos bendruomenės centras parengė projektą «Rudaminos seniūnijos bendruomeniškumo skatinimas».

Buvo laimėtas konkursas ir gautas projekto finansavimas. Iš gautų lėšų yra įsigyta orientavimosi sporto įranga, žemėlapiai, kvalifikuotos įmonės «Tengris»  paslaugos skirtos orientavimosi sporto trenerių apmokymui, treniruočių vedimui ir varžybų organizavimui. Yra sukuriamas neformalus orientavimosi sporto klubas.

Treniruotės vyksta viena karta į savaitę trečiadieniais.

Renkamės prie F. Ruščico gimnazijos 16 val.

Treniruotės vyksta miške už Totorinės kaimo (Petešos miškas). Taip pat treniruotės gili būti vedamos ir Rudaminos gyvenvietėje.

Maloniai kviečiame dalyvauti visus Rudaminos seniūnijos gyventojus ir jų svečius.

 

Kas yra orientavimosi sportas:

Orientavimosi sportas – sporto šaka, kurioje sportininkai naudodamiesi žemėlapiu ir kompasu turi kuo greičiau pasiekti žemėlapyje pažymėtus ir vietovėje esančius kontrolinius punktus (KP).

Gyliau susipažint galima internet svetainėje: http://lt.wikipedia.org/wiki/Orientavimosi_sportas

Bendras aprašymas:

Varžybų trasa skirta nustatyti dalyvių gebėjimą koncentruotis, orientuotis ir greitai įveikti atstumus tarp kontrolinių punktų. Geras fizinis pasirengimas yra būtinas, norint pasiekti aukštų rezultatų tarptautinėse varžybose ir elito grupėje. Norint suvienodinti sportininkams sąlygas, žemėlapiai įteikiami tik, kai jie startuoja. Kai sportininkų ne pernelyg daug, jie išleidžiami vienodais laiko intervalais vienas po kito. Aukšto rango varžybose įrengiamos uždaro starto arba uždaro finišo zonos („gardai“), kurios veikia tol, kol startuoja paskutinysis dalyvis.

 Orientavimosi sportas –ne vien bėgimas. Tai miško šachmatai, kurie pakeri ir jauną, ir vyresnio amžiaus žmogų. Tai sporto šaka jūsų kūnui, protui ir sielai. Čia nėra žiūrovų. Aplink tik miškas ir tokie patys žaliųjų trasų entuziastai, neakivaizdžiai kovoje sprendžiantys, kuris pajėgesnis. Jei vienas mikliau bėga, tai kitas gal geriau orientuojasi. O laimi tas, kuris sklandžiausiai suderina mintį su greičiu.

Miško grožis, grynas oras, fizinė iškrova, teigiamos emocijos – štai kas laukia stojusio į startą. Pabandyk ir įsitikinsi. Renginiuose gali dalyvauti bet kokio amžiaus ir pasirengimo žmonės. Pagal tai dalyviai skirstomi į atitinkamas grupes, todėl kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamas trasas.

Informaciją apie klubo veikla galima surasti Rudaminos seniūnijos bendruomenės centras interneto mini svetainėje:http://www.bendruomenes.lt/svetaine/rudaminacentras F. Ruščico gimnazijos: http://www.ruscico.vilniausr.lm.lt, įmonės "Tengris":  http://www.tengris.lt interneto svetainėse.

 

Klubo organizacinė grupė.

 
Jūsų komentaras
Jūsų vardas:
Komentaras:
Paskelbti komentarą

Apie bendruomenę

Seniūnijos centras – Rudaminos kaimas (4 026 žm.). Seniūnijoje yra 29 kaimai, didesni iš jų: Kalviškės (1 025 žm.), Totorinė (117 žm.).
Plotas: 4 673 ha, iš jų 2 287 ha užima žemės ūkio naudmenos, 1 566 ha – miškai, 36 ha – vandenys ir kitos paskirties plotai.
Gyventojai: 6 240 žmonių.
Seniūnijoje yra paštas, 2 gimnazijos, 2 ikimokyklinės įstaigos, meno mokykla, biblioteka, bažnyčia, cerkvė, kultūros namai, ambulatorija, policijos nuovada, 8 parduotuvės, 6 prekybos paviljonai, AB Vilniaus paukštynas, Petešos dvaras, Papiškių piliakalnis, užvažiuojamieji namai (XIX a. antra pusė), Daubėnų kraštovaizdžio draustinis, turgus, kapinės, degalinė.
Verslas: žemės ūkis, paukštininkystė, gyventojų aptarnavimas.
Iš istorijos: anot kai kurių istorikų, Rudamina yra senesnė už Vilnių. Nuo 1377 m. vadinama miesteliu. Kunigaikščio Algirdo valdymo metu, 1377 metais, septyni šimtai Lietuvos karių, norėdami užkirsti kelią į Vilnių, laimėjo mūšį prieš kryžiuočius. Tačiau nepasisekė Vytautui Didžiajam, kuris po 14 metų, 1394 metais, netoli Rudaminos patyrė pralaimėjimą mūšyje prieš kryžiuočius, prarado keturis karo pulkus, o kunigaikštis Jonas Alšeniškis pateko į nelaisvę. 1592 m. Rudaminoje buvo pastatyta bažnyčia. Toje pat vietoje ir dabar stovi parapijos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčia. XVIII a. pabaigoje veikė parapinė mokykla. XIX a. ir iki 1950 m. Rudamina buvo valsčiaus centras. 1964 m. buvo pastatytas didelis šiuolaikiškas paukštynas, kuris veikia iki šiol. Rudaminos seniūnijos bendruomenės centras buvo isteigtas 2004 metais. Tarp steigejų buvo žmonių skirtingų tautybių ir amžiaus. Rudaminos seniūnijos bendruomenės centro nariai organizuoja kasmetinės kalėdinės labdaros akcijos kartu su Rudaminos seniūnijos verslo atstovais.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ