Adresas: Jurgio Matulaičio a. 9
Vilniaus miesto savivaldybė, Vilnius
Telefonas: 37061007484
El. paštas: vaitkus.edmundas@gmail.com
Kontaktinis asmuo: Edmundas Vaitkus
http://
Komentarai naujienai: ĮŽVALGOS (17)

2016-02-23 00:26Benediktas: Dėmesio,valdžios moterys ir vyrai! Sveikatos apsaugos ministrės pakeitimas problemos neišspręs, tik dar labiau ją apnuogins. Ir gal ne tai blogiausia. Blogiausia tai, kad mes elgiamės kaip stručiai - įkišame galvą į smėlį, o užpakalis nuogas, ir nuogas pilna šio žodžio prasme. Ir to nuogumo nepripažindami ieškome kaltų – gal pacientą, o gal gydytoją apkaltinsime arba bent jau išdirbsime į šuns dienas, o su žiniasklaidos pagalba padarysime, kad jis vietos visoje Lietuvėlėje nerastų. Reikia pripažinti, kad toks klausimų sprendimo būdas mūsuose labai populiarus. O kur normalus teisinis sprendimas? Nejaugi tikitės, kad savo rietenomis visuomenę pasotinsite ir padarysite ją laimingesnę? Kad neatsirastu naujų interpretacijų, sakau trumpai ir aiškiai - arbą mokate normalų atlyginimus, arba randate aiškų teisinį sprendimo kelią, kelią kuris atskirtų kyšininkavimą nuo paramos. Vieša paslaptis, kad su gydytojais už paslaugas pacientai atsiskaito taip ir liks vieša paslaptimi. Kam apsimetinėti, kad to nėra? Pagaliau, ar turime bausti pacientą, kad jis padeda valstybei spręsti jai priskirtas funkcijas? Manau, kad ligonis tiesiog demonstruoja pilietiškumą – juk tai nėra nusikaltimas. Manau, jog problemą reikia spręsti valstybės mastu, jeigu mes norime Lietuvoje išlaikyti aukščiausios kvalifikacijos specialistus gydytojus. Jūs, Seimo nariai, galėtumėte inicijuoti Seimo nutarimą, ar kitą dokumentą, kuriuo būtų leidžiama oficialiai (jei to nori pacientas) atsidėkoti už suteiktas kokybiškas paslaugas – gerai atliktą operaciją ar atitolintą ligą. Pacientas mokėtų oficialiai, o valstybė nuo tos sumos atsiskaitytų tam tikrą procentą. Dalis sumos būtų paliekama gydytojui, dalis atitektų valstybei. Vis tiek faktas akivaizdus – nemokamo gydymo nėra, nors tai ir deklaruojama. Tai vienas iš būdų, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika. Jūs galite siūlyti ir patys, kaip šią problemą spręsti. Svarbu netylėti ir nepalikti visko taip, kai yra iki šiol. Nieko nedarydami ir nesiūlydami jokio sprendimo, kyšininkavimą tik skatinsime, o gydytojai, nenorėdami būti kyšininkais, ir toliau paliks mūsų šalį. Toliau keisis ministrai, o pacientai negaus kvalifikuotos pagalbos. Kitaip tariant, tai problema, reikalaujanti operatyvaus sprendimo.
2016-02-23 00:24Inga: Inga Buvo laida per televiziją. Visi politikai Žino, kiek kainuoja gydytojų paslaugos. Labanauskas siūlė straipsnyje minimą idėją. Ir Vainienė panašiai kalbėjo. Bet diskusijos nesigavo. Laidos vedėja temą pakreipia kaip nori. Jau tokios tos televizijos diskusijų laidos. Apie Janutienę net nekalbu. Pasivadina politiką ir neduoda prasižiot. Kam jį tada kviest?
2016-02-23 00:23Senjoras: . neupratau, raso jei specialistas negaus kysio, tai negales atlikti savo pareigos? tai kodel as pradirbes visa gyvenima be kysiu, privalejau atlikt savo pareigas?
2016-02-23 00:21Ema: "...ministrės atsistatydinti paprašė ne todėl, kad ministrė stokojo kompetencijos ar dar dėl kažkokio ribotumo, o todėl, kad ministrė pasakė visiems žinomą tiesą." Tiesa akis bado?
2016-02-23 00:20Manau: arbatpinigiai, duodami už gerą aptarnavimą ,už skanius pietus taip pat kyšis kaip ir medicinos įstaigose siekiant geresnio aptarnavimo.. Labai panašu.. Reiktų ir už juos bausti..
2016-02-23 00:19marija: Manau, kad si atsistatydinimo versija yra neizvalgiems sukurta. Tiesiog jei ministrė dar pabūtu tose pareigose, visi pamatytu, kad sioje labai apleistoje veiklos srityje nieko nenuveikta, kas buvo suplanuota. Vyriausybe ir jos ministerijos yra vykdancios institucijos.Deja, musu salyje tampa normalu, kad jose dirba politikai su savo komandos nariais, kurie pradzioje savo kadencijos daro reorganizacijas, gilinasi i nezinoma darbo bara, tik gale kadencijos pradeda dirbti. Ar tai nornalu, kai gydyrojas tampa svietimo sistemos tvarkytoju? Neturedamas reikiamo issilavinimo ir patirties tos veiklos srityje? Pagal tokia logika nereiktu baigti svietimo institucijos atitinkamos srities programos, uztektu isigyti bet koki issilavinima, istoti i partija, tuomet kur nusius, ten ir dirbti. Ir ne bet kokiose pareigose, o paciose atsakingiausiose, lemianciose tos veiklos srities pokycius. Kodel mokytojai, slaugytojai, buhalteriai turi atitikti kvalifikacinius reikalavimus, o politikai- ne? Matyt niekas nepaskaiciuoja kiek tokia tvarka atnesa nuostoliu saliai.
2016-02-23 00:17iMigl?: Medikai tyli. Tenkina dabartinė padėtis?
2016-02-23 00:16Patricija: Straipsnis ir pasiulymas vertas demesio!
2016-02-23 00:14Petras: Niekaip nepamirštu gyvybės kainos ,kurią nustatė palatos kaimynas. Jis sako , jeigu už operaciją reikės duoti 1000 litų , tai geriau mirsiu....Sakau jam : - niekas nereikalaus mokėti. kiek norėsi , tiek ir duosi. O jis buvo atsinešęs pluoštą po 20 litų. Tai vis dėliojo ir dėliojo tas kupiūras. Kiek numačiau , tai buvo paruošęs 60 ar 80 litų.
2016-02-23 00:12EGL?: Lietuviai ypač žiniasklaida) mėgsta vienadienį triukšmą. Tuoj apie Šalaševičiūtę niekas nekalbės, kaip ir apie problemas, kurias reikia nedelsiant spręsti sveikatos apsaugos sistemoj. Ateis kitas ministras, kuriam leis padirbėti. Būtų gerai, kad atsirastų žmonių, kurie savo pasiūlymais išjudintų tą skęstantį laivą.

Puslapiai: 1Apie bendruomenę

Informacija ruošiama.


Į BENDRUOMENIŲ PORTALĄ